GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Urna 7685594
*
nr 768 5594
Urna
keramik, Jorge Wilmot, höjd: 25
Utrop:
400 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 juli 2012
kl 18:28:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/7 16:46:32
1
500 kr
29/7 16:02:11
2
250 kr
30/7 15:11:25
3
550 kr
30/7 16:18:58
1
Vinnande bud
30/7 18:03:17
4
650 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: jorge wilmot keramik urna
-
5096 Trädgårdsurnor
2 st metall. Höjd: 23 cm, diameter: 17 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41
-
5167 Trädgårdsurnor
Ett par, Gjutjärn, diameter. Längd: 52 cm. Höjd: 3..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:08
-
4097 Urna
+ fat, 2 delar, Asien, 1900-tal, glaserad stengods..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:42
-
3374 Urna
porslin, Japan, handmålad blomdekor. Höjd: 56 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:53
*
Urna
nr 768 5594
Urna
keramik, Jorge Wilmot, höjd: 25
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 650 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 juli 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/7 16:46:32 | 1 | 500 kr |
29/7 16:02:11 | 2 | 250 kr |
30/7 15:11:25 | 3 | 550 kr |
30/7 16:18:58 | 1 | Vinnande bud |
30/7 18:03:17 | 4 | 650 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: jorge wilmot keramik urna
-
5096 Trädgårdsurnor
2 st metall. Höjd: 23 cm, diameter: 17 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41 -
5167 Trädgårdsurnor
Ett par, Gjutjärn, diameter. Längd: 52 cm. Höjd: 3..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:08 -
4097 Urna
+ fat, 2 delar, Asien, 1900-tal, glaserad stengods..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:42
-
3374 Urna
porslin, Japan, handmålad blomdekor. Höjd: 56 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:53